شیر پنوماتیک نورگرن

در صنایع اتوماسیون شیرهای پنوماتیک با ساختار‌های گوناگون مورد نیاز می‌باشد. شرکت نورگرن محدوده وسیعی از شیرهای پنوماتیکی و شیر کنترل سیالات برای کاربرد‌های متنوع صنعتی تولید می‌نماید. شیر‌های هریون نیز اکنون با برند نورگرن تولید و کد‌های هر دو برند نورگرن Norgren و هریون Herion کاملا یکدیگر را ساپورت و قابلیت استفاده بجای یکدیگر را نیز دارا می‌باشند.

 در سایت شرکت نورگرن Norgren شیر‌های پنوماتیکی بر اساس نوع شیر تقسیم‌بندی شده که در ادامه به آن اشاره می‌گردد. همینطور شیر نورگرن بر اساس سایز پورت “1/8 یا “1/4 و یا “3/8 بعلاوه بر اساس نوع سیال، نوع فیلتراسیون و نیز میزان ولتاژ و نوع کانکتور آن همچنین نوع عملکرد یعنی نرمالی کلوز یا نرمالی باز بودن و یا سبک تحریک یعنی تحریک دستی، مکانیکی یا سلونوئیدی بودن و نیز مدل شیر نورگرن قابل انتخاب می‌باشند.

1- شیر ایزو نورگرن Norgren Subbase Valve

شیر پنوماتیک نورگرن هریون قابل نصب روی پایه یا شیر ایزو نورگرن بدلیل تعویض سریع و آسان در موقع لزوم آن‌هم بدون اخلال در سیستم لوله کشی ، دارای کاربرد گسترده در صنایع پنوماتیک می‌باشد.


2- شیر کتابی نورگرن Norgren Inline And Manifold Valve:

شیر کتابی نورگرن یا شیر توراهی نورگرن متداول‌ترین و کم‌حجم ترین شیر پنوماتیکی Norgren در سیستم‌های اتوماسیون صنعتی می‌باشد.

3- شیر دستی مکانیکی نورگرن Norgren Manual/Mechanical Valve:

شیر پنوماتیک مکانیکی نورگرن هریون Norgren Herion با طراحی فشرده و هوشمند جهت کارکرد اپراتور، روی صفحه کنترل نصب و برای مصارف صنعتی مطمئن و کارآمد می‌باشد.

4- شیر ماژولی نورگرن Norgren Valve Manifolds:

منیفولد شیر نورگرن هریون بدلیل کاهش زمان مونتاژ و تشخیص آسان‌تر خرابی بصورت گسترده در نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات صنعتی پنوماتیکی کاربرد دارد.

5- شیر برقی سری KIP نورگرن Norgren KIP Series Solenoid Valve:

شیر برقی نورگرن سری KIP بصورت دو و سه راهه در شرکت نورگرن هریون تولید شده و برای کنترل سیالات مایع و گاز در کاربرد‌های متنوع استفاده می‌شود.

6- شیر پروپرشنال نورگرن Norgren Proportional Valve:

شیر پروپرشنال کنترل فشار یا جریان نورگرن بصورت دقیق میزان جریان و ولتاژ ورودی را به فشار و یا جریان مطبوع در خروجی تبدیل می‌کند.

7- شیر اطمینان نورگرن Norgren Safety Valve:

شیراطمینان پنوماتیکی نورگرن هریون Norgren Herion با ایمنی بالا در محیط کاری، عملکرد مطمئن مدار نیوماتیک را از نظر ایمنی تضمین می‌نماید.

1. شیر ایزو نورگرن:

شیر ایزوی نورگرن Norgren روی نصب شده و بعلت نحوه اتصال به پایه و عدم درگیری با سیستم لوله کشی، فاقد اتلاف وقت مرسوم در هنگام تعویض می‌باشد و با هوای فیلتر شده 40 میکرو متر بصورت ایمن عمل می‌نمایند. شیر ایزو نورگرن هریون دارای دو نوع استاندارد ساخت بصورت زیر می‌باشد:

اولی استاندارد ISO 15407-1 یا VDMA 24 563 که با این استاندارد شرکت نورگرن هریون دارای 44 شیر ایزو بوده و دومی استاندارد ISO 5599-1 یا VDMA 24 345 بوده که با این معیار شرکت نورگرن هریون 21 شیر ایزو تولید می‌نماید.

    شیر ایزو نورگرن شیر‌های پنوماتیک نورگرن مدل V40، V41 ،V44 و  V45 را شامل شده که قابلیت تعویض حتی هنگام کار را نیز داشته و با اتصال بر روی پایه و کلاس حفاظت IP56 دارای ولتاژ، نوع اسپول، عملکرد و نحوه تحریک متنوع بوده و جمعا 44 مدل شیر پنوماتیک نورگرن در این گروه قرار گرفته اند. سریV40/V41  شیر مینی ایزوی نورگرن بصورت 2X3/2 ،5/2 و 5/3 راهه بصورت تحریک برقی و یا تحریک از طریق پیلوت و سایز 18 میلی‌متر می‌باشد. طراحی شیر پنوماتیک ایزو نورگرن با ابعاد کوچک دارای عملکرد عالی بوده که در دو مدل فوق توانایی استفاده از دو نوع اسپول متفاوت را دارا می‌باشد. شیر ایزوی نورگرن سری V40/V41 معمولا دارای ماکسیمم فشار 10 بار می‌باشند و تنها مدل V40 نورگرن با تحریک بادی و شیر برقی نورگرن مدل V40 با پیلوت هوای خارجی دارای ماکسیمم فشار 16 بار می‌باشد. همچنین شیر پنوماتیک نورگرن هریون مدل V44/V45 تقریبا مشابه مشخصات فوق را داشته با این تفاوت که سایز آن 26 میلی‌متر می‌باشد . شما می‌توانید کاتالوگ مدل‌های شیر ایزو پنوماتیک نورگرن را در پایین صفحه دانلود نمایید.

    شیر پنوماتیک نورگرن هریون با عملکرد، ولتاژ و نحوه تحریک متفاوت در مجموع شامل 28 مدل شیر سری ایزو استار نورگرن Norgren شده و کد SXP و SXE نورگرن با سه سایز ایزو  1، 2 و 3 را بصورت 5/2 یا 5/3 راهه در بر می‌گیرد. شیر‌های نورگرن هریون این سری در سایز ایزو یک و دو در مجموعه شیر دارای رگولاتور تنظیم جریان جهت کنترل سرعت سیلندر می‌باشند. ماکسیمم رنج فشار کاری این مدل شیر نورگرن 10 یا 16 بار و بر اساس عملکرد خط پیلوت آن متفاوت می‌باشد.

فروشگاه هیدرو هیکاد  علاوه بر موجود نمودن شیر‌های پنوماتیک نورگرن هریون بعضی از شیر‌های هیدرولیک برند هریون را در سایز‌های خاص موجود نموده است.

پیمایش به بالا